Jak začít při tvorbě vlastní hry: naprostý začátek

Jak začít při tvorbě vlastní hry: naprostý začátek

Máte také rádi počítačové hry, a říkali jste si někdy, jaké to asi je svou vlastní hru vytvořit? Proč to nezkusit? Pokud máte chuť a náladu, nic vám v tom nebrání. Pro začátek je však důležité vědět několik základních věcí. A ty si nyní povíme.

Vytvářet hry je velkou zábavou, a to zvláště tehdy, pokud jste v tom již zběhlí a umíte s nejrůznějšími programy, ve kterých hry vytváříte, pracovat. Pro začátečníky se však může jednat o poměrně velký oříšek, a to zejména tehdy, pokud si do začátku vezmou až příliš velké sousto, které se jim bude nedobře přežvykovat.

Výběr enginu
K tomu aby byla vaše hra zajímavá, a aby se vám dobře dělala, je zapotřebí vybrat správný engine, tedy jakési základní botky, ve kterých bude váš projekt běhat. Tento výběr je velmi důležitý nejen proto, že určuje, jak vlastně bude vaše hra vypadat, ale také proto, protože každý engine nabízí rozlišné uživatelské prostředí. To znamená, že v každém enginu se vám bude pracovat trochu jinak a s jinými prvky. Některé enginy jsou přímo dělané pro ty, kteří s programováním teprve začínají. Zde máte omezené možnosti, zjednodušené funkce a někdy dokonce i průvodce. Počítejte však s tím, že tyto enginy vám však dovolí vytvářet jen omezené projekty. Do začátku však vždy naprosto dostačující. Velkou výhodou těchto enginů je však i to, že jsou povětšinou zcela zdarma a nejste vázání žádnou licencí.

Zlepšení
Postupem času, až se budete zlepšovat, budete vyžadovat lepší a lepší nástroje, které zvládnou více vaší fantazie. S těmito většími enginy, se kterými pracují i větší vývojová studia však přicházejí i náklady. Tyto enginy si většinou budete muset koupit a velké množství z nich je vázáno určitou licencí. To znamená, že pokud se rozhodnete svůj již hotový projekt nabízet zákazníkům, budete muset určité procento ze zisku odvádět právě autorovi enginu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *