Ceny hardwaru jdou průběžně dolů, a tak se nabízí otázka, zda mají v dnešní době smysl jakékoliv opravy. Vždyť nový notebook pořídíte za cenu hodně pod deset tisíc korun. Jenomže nic není tak černobílé, jak se na první pohled jeví – a o servisu notebooků to platí dvojnásob. Pro spoustu lidí oprava význam má, a to nejen z finančního hlediska.
Nechcete měnit pracovní nástroj?
Zvyk je železná košile. A teď si představte, že se vám porouchá notebook, se kterým máte jinak velmi dobré zkušenosti. Stál vás nemalou částku – tedy podstatně více, než kolik stojí nové low-endové modely – a nechcete se ho vzdát. V takovém případě má pro vás oprava smysl.
Nespokojíte se s nekvalitním notebookem
Dalším důvodem je kvalita levných notebooků. Pokud je váš stávající (porouchaný) notebook na mnohem vyšší úrovni než současná nabídka levných modelů, bylo by hloupé se ho zbavovat. Oprava se jeví jako mnohem elegantnější řešení.
Když oprava, tak v neznačkovém servisu
Oprava notebooku v autorizovaném servisu vás vyjde příliš draho. Ekonomičtější volbou je prověřený neznačkový servis Asus / Acer / HP…, který disponuje moderní diagnostickou technikou, a pracují v něm kvalifikovaní technici s letitou praxí.
Ale proč se ceny oprav v autorizovaných a neznačkových servisech tak liší? Servis Asus – jedna z poboček servisního centra ABAX – nám prozradil následující:
Neznačkové servisy se snaží o opravu či výměnu konkrétní součástky, zatímco autorizované opravny obvykle mění celou základní desku či displej. Konečná cena se tak logicky výrazně navýší. K tomu přičtěte vyšší hodinovou sazbu techniků a dražší náhradní díly – opravy notebooků Asus a ostatních značek v neznačkových servisech skutečně nejsou levnější na úkor kvality.
Na cenu mají vliv také náhradní díly pro notebooky Asus či jiné značky. Neznačkové servisy je nakupují výrazně levněji, protože si mohou vybrat dodavatele.
Máte v tom jasno? Teď už víte, komu a proč se oprava notebooku vyplatí. Zda využijete drahý autorizovaný servis nebo levnější specialisty z ABAXu, je už jen na vás.